• Студентські та учнівські квитки державного зразка

  Студентські та учнівські квитки державного зразка

  З 2001 року всі навчальні заклади в Україні зобов'язані видавати студентські та учнівські квитки єдиного державного зразка, виготовлені на основі фотокомпютерной технології, вид і технологія виготовлення затверджені Міністерством освіти і науки України.
 • Документи про освіту

  Документи про освіту

  Харківський регіональний Центр "Студсервіс" з 2003 року надає інформаційні послуги з формування баз даних учнів і випускників навчальних закладів Харківської області всіх видів підпорядкування і власності, а також всіх рівнів акредитації і забезпечує навчальні заклади Харківської області України документами про освіту, студентськими, учнівськими квитками державного зразка згідно законодавства України.
 • Сучасні технології в освіті

  Сучасні технології в освіті

  Харківський регіональний центр "Студсервіс" з 2007 року є ліцензіатом по впровадженню Автоматизованої системи керування вищим навчальним закладом АСК "ВНЗ" і Автоматизованої системи "Школа"
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Закон «Про освіту» має визначити місце молодшого спеціаліста в системі освіти

Закон «Про освіту» має визначити місце молодшого спеціаліста в системі освіти

МОН розпочало підготовку Концепції реалізації державної політики щодо підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня (ОКР) молодшого спеціаліста. Сьогодні, 6 березня, під головуванням першого заступника Міністра освіти і науки Володимира Ковтунця відбулося перше засідання робочої групи з розробки проекту Концепції.

Відповідно до ухваленого 2014 року ЗУ «Про вищу освіту», 2016 року здійснено останній прийом на здобуття вищої освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста. Передбачалося, що питання стосовно подальшої підготовки фахівців за цим ОКР буде врегульовано новим базовим ЗУ «Про освіту», однак наразі проект цього закону ухвалений лише в першому читанні.

«Ми сподіваємося, що найближчим часом, у квітні-травні, проект закону «Про освіту» буде ухвалено в парламенті в другому читанні. Це розблокує подальше реформування системи освіти в Україні, адже є питання, які неможливо вирішити без ухвалення базового закону. Наприклад, саме в законі «Про освіту» має бути прописано, до якої сфери належить ОКР «молодший спеціаліст», а також базові траєкторії розвитку цього напряму підготовки», – зазначив Володимир Ковтунець.

До складу робочої групи зі створення Концепції, зокрема, увійшли представники МОН та інших центральних органів виконавчої влади, у сфері управління яких є навчальні заклади, що готують молодших спеціалістів. Також в роботі беруть участь керівники ВНЗ I-II рівнів акредитації, професійно-технічних навчальних закладів.

Під час засідання учасники обговорили наявні проблеми та ухвалили рішення про створення проекту Концепції у складі чотирьох підгруп. Робота проводитиметься за такими напрямами:

 • Статус системи і закладів професійної освіти, зокрема місце в системі освіти ОКР молодшого спеціаліста, його зв'язок з нижчим і вищим рівнем освіти тощо.
 • Матеріальна база і фінансування – який юридичний статус матимуть заклади освіти, з якого бюджету відбуватиметься фінансування, яким чином впроваджуватиметься принцип «гроші йдуть за учнем».
 • Зміст, якість і оцінювання освіти – йдеться про орієнтацію підготовки молодших спеціалістів насамперед на ринок праці, розробку професійних стандартів, чіткий опис для всіх спеціальностей в Національній та галузевих рамках кваліфікацій, впровадження професійного ЗНО.
 • Перелік спеціальностей з підготовки ОКР молодшого спеціаліста.

«Передусім нам сьогодні потрібно вирішити питання щодо переліку спеціальностей, умов та правил прийому, системи фінансування в 2018 році. Це – найбільш нагальні проблеми у сфері підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста. Вони мають бути вирішені до кінця березня, щоб до кінця навчального року ми не тільки затвердили Концепцію, а вийшли на конкретний план її реалізації», – відзначив Володимир Ковтунець.

 

 

 

© 2016 Регіональний центр "Студсервіс"