Відбулася реорганізація низки професійно-технічних навчальних закладів, що фінансуються з бюджету міста Харкова.

Кілька харківських профтехучилищ реорганізують

Реорганізція сталася за пропозицією Департаменту освіти міської ради відповідно до наказів Міністерства освіти і науки України від 23.02.2016 №148, а також від 7.10.2016 №1216 та №1217. Сьогодні, 18 січня, члени виконавчого комітету Харківської міської ради внесли зміни до рішення «Про затвердження мережі закладів освіти Харкова на 2016/2017 навчальний рік».

Так, Харківський професійний ліцей швейних технологій (Московський район) та Харківський професійний машинобудівний ліцей (Новобаварський район) реорганізовані шляхом приєднання до Харківського професійного ліцею швейного і хутрового виробництва (Новобаварський район).

Харківський професійний будівельний ліцей (Московський район) реорганізовано шляхом приєднання до Державного закладу освіти «Центр професійно-технічної освіти №2 міста Харкова» (Московський район).

Державний навчальний заклад «Харківське вище професійне механіко-технологічне училище» (Слобідської район) змінило тип, назву, а також юридичну адресу. Тепер училище буде знаходитися в місті Мерефі Харківського району і, таким чином, виключено з мережі установ, що фінансуються з бюджету міста Харкова.

Директор Департаменту освіти Ольга Деменко повідомила, що реорганізація була обумовлена ​​непомірно низькою наповнюваністю цих навчальних закладів.

«Загальна сума фінансування залишиться на тому ж рівні - близько 190 млн грн. Діти будуть отримувати гарну освіту, поетапно буде оновлюватися матеріально-технічна база навчальних закладів. Харкову потрібні хороші фахівці - машинобудівники, робочі, кухарі, будівельники, швачки. Другий рік ми продовжуємо фінансувати ПТУУ в повному обсязі, але ми побачили училище, яке, наприклад, має базу для підготовки 4 тис. спецілістов, а навчаються там 400 студентів», - зазначила Ольга Деменко.

Як зазначив секретар Харківської міської ради Олександр Новак, місто продовжує фінансувати професійно-технічні навчальні заклади, при тому, що вони перебувають у віданні області і в підпорядкуванні Міністерства освіти і науки. За його словами, питання, пов'язане з передачею ПТНЗ у комунальну власність міста, залишається невирішеним, незважаючи на звернення до уряду Харківського міського голови Геннадія Кернеса і представників Асоціації міст України. «Ми продовжимо фінансувати професійно-технічні навчальні заклади в повному обсязі і вирішувати це питання», - зазначив Олександр Новак.

Разом з тим в мережу навчальних закладів міста увійшов новий Харківський приватний загальноосвітній навчально-виховний комплекс «Новатор» Харківської області, який відкрився в Московському районі. А в Шевченківському районі закрилися обласні ясла-садок «Логіка».

Тепер в мережі міста 436 установ освіти, в т.ч. 21 ПТУУ (раніше було 25).

Посилання